0 (242 ) 519 20 52 - 513 40 59 info@baskentvolkan.com

Yönlendirme Levhaları

 

ACİL DURUM YÖNLENDİRME SİSTEMLERİ

Acil durum yönlendirme üniteleri, şebeke geriliminin yangın, sabotaj, su baskını, elektrik arızası gibi nedenlerle kesilmesi ve normal aydınlatma sisteminin devre dışı kalması durumunda otomatik olarak devreye girerek binadan çıkış noktalarına ulaşılacak kaçış yollarını belirleyen cihazlardır. Acil durum aydınlatma üniteleri ile birlikte binada can kaybı, panik ve izdihamı önlemek, hızlı ve güvenli bir tahliye sağlamak için kullanılırlar.EEC üretim programında farklı uygulamalar için değişik tip ve modellerde acil durum yönlendirme üniteleri bulunmaktadır. VERTILITE, DECOLITE, PRESTIGE gibi ürünler özellikle oteller, hastaneler, iş merkezleri, alışveriş merkezleri gibi binalarda iç mimari tasarımına uyumlu dekoratif görünümleriyle tercih edilirken, ECOLITE, SLIMLITE ve EXLITEmodelleri endüstriyel tesisler de dahil olmak üzere her türlü binalarda kullanılmaktadırlar.

EN 60598.2.22 standardına uygun olarak EN ISO 9001 kalite güvence sistemi çerçevesinde üretilen tüm yönlendirme ünitelerinin NM (Non-maintained) kesintide yanan ve M (Maintained) sürekli yanan modelleri mevcuttur. Tüm EEC acil durum yönlendirme üniteleri endüstriyel tip, yüksek sıcaklığa dayanıklı, 1 saat veya 3 saat süreli Ni-Cd akülerle donatılmış olup tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek muhtelif yönlendirme etiketleri ile satışa sunulmaktadır.

 

 

ECOLITE Serisi
ECOLITE tek yüzlü, 8W floresan lambalı, polikarbonat gövdeli, IP65 koruma sınıfı özelliği ile bina içi ve bina dışı açık alanlarda ve kaçış yollarında kullanıma uygun, duvar montajına uygun bir yönlendirme ünitesidir. 32×12 cm ölçülerindeki yönlendirme işareti standartların belirlemiş olduğu değerler uyarınca 24m mesafeden görülebilir.

 

 


SLIMLITE SML1 Serisi
SLIMLITE SML1 serisi acil durum yönlendirme üniteleri tek yüzlü, 8W floresan lambalı, saç gövdeli, duvar montajına uygun cihazlardır. Standart olarak beyaz renkli olarak üretilen SLIMLITE SML1 armatürler sipariş üzerine farklı renklerde de temin edilebilir. 31×15 cm ölçülerindeki yönlendirme işareti standartların belirlemiş olduğu değerler uyarınca 30m mesafeden görülebilir.

 


SLIMLITE SML2 Serisi
SLIMLITE SML2 serisi acil durum yönlendirme üniteleri çift yüzlü, 8W floresan lambalı, saç gövdeli, tavan montajına uygun cihazlardır. Tavana doğrudan sıva-üstü olarak monte edilebilecekleri gibi tijlerle de asılabilirler. Standart olarak beyaz renkli olarak üretilen SLIMLITE SML2 armatürler sipariş üzerine farklı renklerde de temin edilebilir. 31×12 cm ölçülerindeki yönlendirme işareti standartların belirlemiş olduğu değerler uyarınca 24m mesafeden görülebilir.

EXLITE Serisi
EXLITE serisi acil durum yönlendirme üniteleri, tek yüzlü, 8W floresan lambalı, saç gövdeli, duvar montajına uygun cihazlardır. Standart olarak beyaz renkli olarak üretilen EXL1 Serisi sipariş üzerine farklı renklerde de temin edilebilir. 37.5x16cm boyutlarındaki yönlendirme işareti standartların belirlemiş olduğu değerler uyarınca 32m mesafeden görülebilme özelliğine sahiptir. İnce ve zarif yapısı ile özellikle prestijli ortamlar için tasarlanmış olan EXL1 geniş yüzeyi ile yönlendirme görevi yaparken, ayrıca zemine bakan yüzeyindeki bir pencereden aydınlatma sağlamaktadır. EXLITE’ın çift yüzlü modelleri de vardır.

 

 


DECOLITE Serisi
DECOLITE serisi acil durum yönlendirme üniteleri, tek veya çift yüzlü, 8W floresan lambalı, alüminyum gövdeli, duvar montajına uygun cihazlardır. Standart olarak mat siyah boyalı olup sipariş üzerine başka renklerde de üretilebilir. 31x12cm ölçülerindeki yönlendirme işareti standartların belirlemiş olduğu değerler uyarınca 24m mesafeden görülebilme özelliğine sahiptir.

 

VERTILITE Serisi

VERTILITE, çift yüzlü, 8W floresan lambalı, bina içi kullanıma uygun, asma tavana kolayca monte edilebilen bir yönlendirme ünitesidir. Standart olarak beyaz renkte veya isteğe bağlı olarak farklı renklerde üretilen kapağı, pencereli veya penceresiz olabilmektedir. Pencereli kapak kullanıldığında VERTILITE ayni zamanda bir aydınlatma ünitesi olarak da görev yapmaktadır. 8mm kalınlıkta şeffaf pleksiglas yönlendirme levhası isteğe bağlı olarak serigrafi baskılı veya pantograf oymalı olarak üretilebilir. 29x12cm boyutlarındaki yönlendirme işareti standartların belirlemiş olduğu değerler uyarınca 24m mesafeden görülebilme özelliğine sahiptir.
VERTILITE CM Serisi

VERTILITE CM, çift yüzlü, 8W floresan lambalı, bina içi kullanıma uygun, tavana sıva-üstü monte edilebilen bir yönlendirme ünitesidir. Standart olarak beyaz renkte veya isteğe bağlı olarak farklı renklerde üretilmektedir. 8mm kalınlıkta şeffaf pleksiglas yönlendirme levhası isteğe bağlı olarak serigrafi baskılı veya pantograf oymalı olarak üretilebilir. 29x12cm boyutlarındaki yönlendirme işareti standartların belirlemiş olduğu değerler uyarınca 24m mesafeden görülebilme özelliğine sahiptir.
VERTILITE WM Serisi

VERTILITE WM, tek yüzlü, 8W floresan lambalı, bina içi kullanıma uygun, çıkış kapılarının üzerinde duvara monte edilmek üzere geliştirilmiş bir yönlendirme ünitesidir. Kaçış yollarında koridorlar boyunca, yön değiştirme ve kesişme noktalarında duvarlara sıva-üstü olarak monte edilmeye çok uygundur. Standart olarak beyaz renkte veya isteğe bağlı olarak farklı renklerde üretilmektedir. 8mm kalınlıkta şeffaf pleksiglas yönlendirme levhası isteğe bağlı olarak serigrafi baskılı veya pantograf oymalı olarak üretilebilir. 29x12cm boyutlarındaki yönlendirme işareti standartların belirlemiş olduğu değerler uyarınca 24m mesafeden görülebilme özelliğine sahiptir.

 

PRESTIGE Serisi

PRESTIGE serisi çift yüzlü, 8W floresan lambalı, bina içi kullanıma uygun bir yönlendirme ünitesidir. Tavandan zincirle asılarak veya özel bir braketle duvara monte edilerek kullanılan PRESTIGE, standart olarak altın renginde üretilmektedir. Sipariş üzerine farklı renklerde de temin edilebilir. 8mm kalınlıkta şeffaf pleksiglas yönlendirme levhası isteğe bağlı olarak serigrafi baskılı veya pantograf oymalı olarak üretilebilir. 37.5x16cm boyutlarındaki yönlendirme işareti standartların belirlemiş olduğu değerler uyarınca 32m mesafeden görülebilme özelliğine sahiptir.

 

 


ECOSIGN Serisi
ECOSIGN serisi tek yüzlü, 8W floresan lambalı olarak üretilen, saç gövdeli, duvara monte edilen, bina içi kullanımına uygun ekonomik bir yönlendirme ünitesidir. Standart olarak beyaz renkli olarak üretilen ECOSIGN armatürler sipariş üzerine farklı renklerde de temin edilebilir.31 x 12cm ölçülerindeki yönlendirme işareti, standartlara uygun olarak 24m mesafeden görülebilme özelliğine sahiptir.